Anasayfa English
Biz Kimiz?     

İsmet Çetin ERGÜDEN:

İ.Çetin Ergüden, mesleki yaşantısına 1980 yılında Ali Metin Ergüden‘in mali müşavirlik bürosunda başlamıştır. 1982 yılında Ticaret Lisesini, 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde eğitimini tamamlayarak çalışma hayatına devam etmiştir. 1990 yılından itibaren kendi adında faaliyet gösteren mali müşavirlik bürosunda mesleki faaliyetine devam etmiştir. Çeşitli sektörlerde özellikle gıda, inşaat, makine, tekstil, deri, dış ticaret alanlarda faaliyet gösteren yerli ve yabancı sermayeli müşteri portföyüne muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri vermektedir. Bazı kurumlar ile danışmanlık yapmış olduğu firma personellerine halen eğitim vermekte olup, mesleki dernek olarak İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası,Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği ve Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği üyesidir.

Dr.Arif Engin ERGÜDEN:

Dr.A.Engin ERGÜDEN 15 yıllık denetim mesleki tecrübesine sahip olup, bunun ilk 5 yılını bağımsız denetim şirketlerinde tamamlamıştır. Bağımsız denetimde ağırlıklı olarak tekstil, enerji, sigorta, turizm, basın, aracı kurum, demir çelik, inşaat sektörlerinin denetiminde bulunmuştur. Mesleki tecrübesinin son 10 yılını ise özellikle holding şirketlerinin iç denetim departmanlarının kurulması ve yönetilmesi konusunda harcamıştır. İlk iç denetim tecrübesini; Türkiye‘nin önde gelen elektronik, tekstil üretim ve pazarlama, enerji gibi faaliyet alanlarında bulunan holdinginde kazanmıştır. Sonrasında ise perakende ve tekstil üretim iş kolunda faaliyet gösteren bir şirketler topluluğunda iç denetim departmanını kurmuş ve yönetmiştir. Dr.A.Engin Ergüden iş hayatı ile birlikte akademik çalışmalarına devam etmiş, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde İngilizce Finans Yönetimi İhtisas Programını (1992-1994) tamamlamıştır. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Muhasebe-Finansman Yüksek Lisans programı bitirmiş ve 2002-2008 yılları arasında ise yine aynı Üniversitenin aynı Enstitüsünden Doktora Derecesini almıştır. Dr.A.Engin Ergüden şu anda etkin ve büyük bir Vakıf Üniversitesinin İngilizce İşletme Bölümünde lisans düzeyinde Finansal Muhasebe ve Denetim dersleri vermektedir. Ayrıca, mesleki olarak İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Türkiye İç Denetim Enstitüsü (Akademik İlişkiler Komitesi etkin üyesi),Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği ve Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği üyesidir.

Engin Ergüden’in yayınlanmış makaleleri:

- Kontrol Öz Denetlemesi
- Yeni Türk Ticaret Kanununda İç Denetim

Süleyman BAŞ, CIA :

İç Denetim Danışmanı
1994 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi -İktisat (İngilizce)- bölümünden mezun oldu.
İş hayatına T. Emlak Bankası’nda MT (Management Trainee) Uzman Yrd. olarak başladı. (1995)
Devamında Türk Ekonomi Bankası Teftiş Kurulu'nda müfettiş yardımcısı olarak iç denetim kariyerini başlatmış oldu (1996)
Mesleği reel sektörde Transtürk Holding’te devam ettirdi. Zorlu Grubu'ndaki 9 yıllık iç denetim-yöneticilik tecrübesiyle beraber toplam 16 yıllık mesleki tecrübeye sahiptir. Zorlu Grubu'nda farklı alanlardaki (üretim, hizmet, satış-pazarlama), farklı sektörlerdeki (elektronik, yazılım, beyaz eşya, enerji ve tekstil) şirketlerde yurt içi ve yurt dışı olmak üzere tüm iş süreçlerini kapsayan denetimler yaptı.
2010 yılından itibaren iç denetim alanında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
İyi derecede ingilizce ve Sırpça ve başlangıç düzeyinde Rusça bilmektedir.
Satranç vazgeçemediği hobisidir.

 
         
Erler Denetim @2009. Tüm hakları saklıdır. powered by sinaps iletişim